PVN maksai par interešu izglītību

Valsts atzītas izglītības iestādes ir tās, kuras reģistrētas Izglītības iestāžu reģistrā. Šādas izglītības iestādes ir tiesīgas nepiemērot pievienotās vērtības nodokli (PVN) maksai par interešu izglītības pakalpojumiem.

Savukārt juridiskās un fiziskās personas, kuras nav reģistrētas Izglītības iestāžu reģistrā, bet kuras ir saņēmušas licenci pašvaldībā interešu izglītības programmas īstenošanai, PVN atbrīvojumu saviem sniegtajiem interešu izglītības pakalpojumiem piemērot nevar.

Ar PVN neapliek maksu par interešu izglītību, ko valsts un pašvaldību izglītības iestādes un valsts akreditētās privātās izglītības iestādes sniedz valsts, pašvaldību vai valsts akreditēto privāto izglītības iestāžu skolēniem, audzēkņiem vai studentiem.

Saskaņā ar PVN piemērošanas kārtību regulējošiem normatīvajiem aktiem ar PVN neapliek valsts atzītu izglītības iestāžu pakalpojumus vispārējās izglītības, profesionālās izglītības, augstākās izglītības un interešu izglītības jomā, kā arī ar šiem izglītības pakalpojumiem cieši saistītu pakalpojumu sniegšanu un preču piegādi, ko veic minētās izglītības iestādes.

Informācija par visām izglītības iestādēm, kuras reģistrētas Izglītības iestāžu reģistrā, atrodama Valsts izglītības informācijas sistēmā.

 

 

Informācija sagatavota pamatojoties uz Valsts Ieņēmumu dienesta (VID) publicēto informāciju (www.vid.gov.lv).

Call Now ButtonPieteikties konsultācijai